NK 350 – KVALØYHAMN

Vinnende bud: kr 34

Nedlagt 1958 , Uvanlig stempel. En kort tagg venstre side.

Denne auksjonen har automatisk budgivning.

Nedlagt 1958 , Uvanlig stempel. En kort tagg venstre side.
Frimerkeauksjon #178-81

Studer bildene

Informasjon fra Postmuseet

KVALØYHAMN (Ref#: 6429 , Kilde: KulturNav)

KVALØYHAMN brevhus I, i Vikna herred, Nord-Trøndelag fylke, under Rørvik postkontor, ble opprettet fra 17.2.1956 i stedet for det tidligere Kvaløyhamn poståpneri. (Brevhusregister.)

Brevhuset KVALØYHAMN ble lagt ned fra 1.10.1958. Ny postadresse: 7900 RØRVIK. Kilde: Nedlagte poststeder og poststeder som har endret navn i tiden 1900--1981.

Brevhuset nyttet datostempel fra tidligere poståpneri.

Brevhusstyrere:
Arne Kvisterø 17.2.1956 (f. 1921).
Pensjonist Johan J. Sønderland 14.7.1956 (f. 1881).
Bjørn Holm 22.10.1956 (f. 1918).

---------

KVALØYHAMN (Ref#: 6430 , Kilde: KulturNav)

KVALØYHAMN poståpneri - se KVALØY I NAMDALEN poståpneri

---------

KVALØEN (Ref#: 6425 , Kilde: KulturNav)

KVALØEN brevhus, på dampskipsanløpsstedet, i Vikten herred, Nordre Trondhjem amt, under Namsos postkontor, ble opprettet den 1.3.1906.

Brevhguset KVALØEN ble lagt ned fra 1.4.1909 og samtidig omgjort til poståpneri under navnet Kvaløy i Namdalen.

Brevhuset nyttet 4-rings kassasjonsstempel nr 307.

Brevhusstyrer:
Ds.eksp. Johan J. Sønderland 1.3.1906 (f. 1881).

---------

KVALØY I NAMDALEN (Ref#: 6426 , Kilde: KulturNav)

KVALØY I NAMDALEN poståpneri, på dampskipsanløpsstedet Kvalø, i Vikten herred, Nordre Trondhjem amt, under Namsos postkontor, ble underholdt fra 1.4.1908 i stedet for det tidligere brevhus Kvaløen. Sirk. 17, 28.3.1908.

Poståpneriet ble fra 1.1.1919 lagt under Rørvik postkontor. Sirk. 62, 17.12.1918.

Navnet ble fra 1.1.1939 endret til KVALØYHAMN. Sirk. 21, 23.6.1939.

Poståpneriet KVALØYHAMN ble lagt ned fra 17.2.1956 og samtidig omgjort til brevhus I.

Datostempel av sveitsertypen med lukket stjerne ble tilsendt ved opprettelsen.

Poståpnere:
Handelsm. Johan J. Sønderland 1.4.1908 (f. 1881).
Arris Sønderland midlt. ca 1944 til 13.5.1945.
(?) (?) (?)
Torbjørn Norø midlt. 11.11.1951 til 1.8.1952.
(?) (?) (?)
Petter Andreas Baadnes midlt. 1.1.1953 (f. 1895).
Ds.eksp. Arne Kvisterø midlt. 1.7.1954, fast 1.7.1955 (f. 1921).

---------